Výber zásnubného prsteňa je dôležitá záležitosť, najmä ak ho má dáma nosiť na prste celé desaťročia. Podľa čoho ho vybrať? Čo ak časom prsteň vyjde z módy? Zahoďte svoje obavy. Ako a kde prstienok zohnať sa dočítate v dnešnom článku.

Kde začať?

Prišiel ten čas pokľaknúť na jedno koleno, no stále nemáte prsteň. Ako prvú vec, musíte vyriešiť základnú otázku: Aký má vaša dáma štýl? Keďže zásnuby majú mať čaro prekvapenia, musíte sa spoľahnúť na vlastné pozorovanie. Všimnite si, či nosí retiazku alebo náušnice, ktoré by sa dali k prsteňu zladiť. Pokiaľ si nie ste istý, čo by sa vašej drahej páčilo, spýtajte sa jej kamarátok, mamy, prípadne stavte na odborníka.

Vyberte štýl

Na rad prichádza konkrétne rozhodovanie. Prvú kategóriu, ktorú musíte vybrať, je štýl prsteňa. Ak vám to nič nehovorí, pripravili sme pre vás krátke zhrnutie:

  • Klasický štýl

Týmto typom prsteňa nič nepokazíte. Ide o jednoduchú obruč s drahým kameňom uprostred. Ak vnímate svoju vyvolenú, ako ženu s minimalistickým vkusom, ktorá si nepotrpí na extravaganciu, tento prsteň si zamiluje.

  • Halo

Prstene v tejto kategórií priam kričia Halo! Obruče sú obložené malými kamienkami zatiaľ čo uprostred sa tkvie unikátny vzácny kameň. Štýl toho prsteňa má nádych luxusu, elegancie a najmä výstrednosti.

  • S tromi kameňmi

Tri kamene na prsteňoch sú skvelým kompromisom, medzi klasickým a halo štýlom. Dávajú jasne najavo istú kreativitu, no stále ste v norme jednoduchšieho prsteňa. V rámci tohto výberu máte možnosť zvoliť všetky kamene rovnaké alebo dva odlišné od toho stredného. Akýkoľvek z nich vyberiete, vaša dáma sa bude cítiť priam kráľovsky.

  • Moderný

Moderné prstene nepoznajú hranice možností. Ide o kombináciu materiálov, farieb a tvarov a každý si tam príde na svoje. Ak je vaša partnerka otvorená moderným trendom a máte chuť skúsiť niečo nadčasové, moderný prsteň bude ten pravý.

  • Centrálny

Ako už názov napovedá, centrálny prsteň orientuje všetku pozornosť do stredu. Kľúčový výber kameňa, je opäť neobmedzený.

Výber kameňa

Keď už viete, ktorým smerom sa chcete uberať, je na čase vybrať drahý kameň, prípadne kamene. Ich farby nesú svoj význam a budia istý dojem. Možno práve taký, ktorý by imponoval vašej budúcej snúbenici.

Červené drahokamy

  • granát, alexandrit, rubín, turmalín 

Kamene červenej farby pútajú pozornosť a patria medzi tie najcennejšie. Hodia sa najmä odvážnym ľuďom s energickou povahov, ktorí prekypujú sebavedomím.

Modré drahokamy

  • lapis, zafír, tanzanit, opál, lazuli, tyrkys

Modrá evokuje pokoj, uvoľnenosť a dôveru. Je to menej výrazná farba, ako červená, no stále so sebou nesie pekné posolstvo.

Ružové drahokamy

  • ružový zafír, ružové perly, rubín, ružový diamant,

Keďže ružová farba symbolizuje šťastie, mladosť a zaľúbenosť, niet divu, že je pre zásnubné prstienky ako stvorená. Z ďalších možných farieb môžeme spomenúť zelené, žlté, fialové a oranžové drahokamy.

Dúfame, že ste vo výbere prsteňa o trošku viac zorientovaný. Všetky spomínané kategórie a drahokamy nájdete na tejto stránke a už len vybrať ten pravý. Máte tam možnosť zakúpiť aj svadobné obrúčky, ale to už vyberiete s pomocou vašej drahej polovičky. Veríme, že na vás čaká prsteň podľa vašich predstáv.