Každý už určite zažil to popoludnie, kedy sa kvôli dažďu  jednoducho museli zrušiť všetky plány a jedinou možnosťou bolo ostať doma.  Vedeli ste však, ako správne využiť čas, čo vám príroda nedelila?   Tu vám ponúkam pár tipov, ako takéto sychravé popoludnia väčšinou riešim ja. Tak sa spolu aspoň v myšlienkach navlečme do huňatých ponožiek a poďme na to.

1.Deka, čaj a rozptyľovač myšlienok 

Pokiaľ ide o prvú prísadu, potrebnú pre elixír dokonalého relaxu, deka rozhodne nesmie chýbať.  Nápoj, spríjemňujúci celkový dojem, už závisí podľa chuti, no ako rozptyľovač myšlienok odporúčam knihu, na ktorú si už dlho brúsite zuby, no stále si neviete nájsť čas. Pokiaľ však nepatríte medzi chronických knihomoľov, dobrou alternatívou vám môže byť aj film alebo seriál. Podstatou je mať vyložené nohy a robiť to, čo sa počas rušných slnečných dní jednoducho nestíha.

 

2.Pospi si

Ja viem. Nič svetoborné. Jednoducho si bez hanby uprostred dňa zalez do postele a dospi všetky rána, kedy budík zvonil až príliš skoro. Skúste to a uvidíte, že ten spánok za zvukov bubnovania dažďa na parapetnú dosku nie je iba klišé ale aj úžasná a uzdravujúca forma relaxu.

3.Uprac si v skrini a aj v hlave

Táto rada síce neznie najlákavejšie, no keď sa zamyslíte, nikto nepovedal, že pri upratovaní nemôžete mať zapnutý seriál alebo rádio. A okrem toho, ten úžasný pocit, keď všetko svoje oblečenie vyhodíte z políc, má aj svoje  psychohygienické účinky. Nielen, že si uvedomíte, koľko vecí máte navyše, vyberiete si len oblečenie, ktoré naozaj využijete. A pre ľudí, ako som ja, to prinesie aj dokonalý pocit konečne upratanej skrine a znovunadobudnutý pocit organizovanosti nie len v osobných veciach ale aj v živote.

4.Upeč koláč

Pokiaľ sa rúre v kuchyni po väčšinou vyhýbaš alebo sa k nej vraciaš len z povinnosti, využi tento čas a nájdi recept, ktorý si vždy chcel vyskúšať. Dnes ťa nikto nenáhli. Je to len o tebe, hladkej múke a tvojej fantázií a určite sa nemýlim ak tvrdím, že zvyšok domácnosti sa koláčiku ku káve iba poteší.

5.Nauč sa niečo nové

Hraj na hudobný nástroj. Začni sa učiť programovať. Nauč sa vyšívať. Nakresli obrázok. Prepíš si poznámky. HOCIČO. Možností je naozaj neúrekom a výber je len na tebe. Jedinou prekážkou môže byť tá stará známa lenivosť, no aj na tú som už z časti našla liek. Postupom rokov som zistila, že základom ako sa namotivovať učiť niečo nové je vytvoriť si atmosférupredstaviť si výsledok. Vyskúšaj to a zistíš, že tvoj vopred upršaný deň zrazu nadobudol úplne iný zmysel:D

.Autor: Cookie